My Favorite Movies
Just some I could watch over and over.
| Raeglow's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 2 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Mars Attacks! 1996, PG-13) |
|
| 5 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 6 |
Mystery Science Theater 3000: The Movie 1996, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 10 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 11 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 13 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 15 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 16 |
Nanny McPhee 2006, PG) |
|
| 17 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Alpha Dog 2006, R) |
|
| 19 |
Wild At Heart 1990, R) |
|
| 20 |
Evolution 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Stigmata 1999, R) |
|
| 22 |
300 2007, R) |
|
| 23 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 24 |
Clue 1985, PG) |
|
| 25 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 26 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 27 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 28 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 29 |
Labyrinth 1986, PG) |





























