My Favorite Movies


  radcliffe890's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
And Exelent Movie is one of my fav
2
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
Really Good movie
3
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
The Brothers Grimm
THis movie is 4 the teast of ppl, Im warning you
4
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
This Is another Movie tha is realy kool, Most of the PPL like it.
5
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
The best part of this movie is when Paris die!!
6
Devour 2005,  R)
7
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
The Bourne Identity
A Great acction Movie!!!!!!
8
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
IS AAAAWESOME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9
Stay Alive 2006,  PG-13)
Stay Alive
IS a good movie so you can b on suspence
10
Eragon 2006,  PG)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Do I have to comment!!!..lol
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
14
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
15
Cry Wolf 2005,  PG-13)
Cry Wolf
This 2 is a movie 4 teast, if you like suspence and diffrent endings, not the usual horror endings, you'll like this one
16
Cellular 2004,  PG-13)
Cellular
Great movie!!
17
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
Good movie to fight 4 what you want
18
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
I like this movie a lottt is so funny
19
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream)
This movie is not the obly thing god, The book also is really good
20
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 2003,  R)
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta)
Really Good movie ppl see it
21
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
This movie is awsome!!!
22
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
Kate & Leopold
Good romance movie
23
King Arthur 2004,  PG-13)
King Arthur
Nice!!!!!!!
24
The Amityville Horror 2005,  R)
The Amityville Horror
Really good suspence movie
25
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Best movie ever!!!!!!!
26
Brokeback Mountain 2005,  R)
27
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
This movie is all about feelings
28
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Is a funny movie I like it
29
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
30
The Departed 2006,  R)
The Departed
This is an awesome movie well Matt Damon is in there ..lol
31
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
This Movie is really kool and is for the taste of thye onces who luv FF
32
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
Thos movie is an inspiration, I relly like it. Teach us all a leason
33
The Craft 1996,  R)
The Craft
I like this movie a lot it was my 1st movie of witchcraft
34
The Hitcher 2007,  R)
The Hitcher
Is a great movie, good suspence and it never stops, plus Sophia Bush is amazing!!!!!! I dunno why raters dont like it tha much 4 me was pretty damn good
35
The Black Dahlia 2006,  R)
The Black Dahlia
Really good movie
36
Honey 2003,  PG-13)
Honey
Jessica Alba was awesomeeeeeeeeeeee
37
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
THis movie is really good I like it
38
Scream 1996,  R)
Scream
I luv this movie cu'z they were there in my childhood, they bring me awesome memories
39
Scream 2 1997,  R)
Scream 2
Like I say there were my childhood movies the 3 of them 4 me awesome this one specially
40
Scream 3 2000,  R)
Scream 3
Lovley
41
Harsh Times 2006,  R)
Harsh Times
The reallity of SF
42
The Guardian 2006,  PG-13)
The Guardian
Perfect movie Inpiration I saw it right now
43
The Perfect Score 2004,  PG-13)
The Perfect Score
kool
44
Goal II: Living the Dream 2007,  PG-13)
45
The Addams Family 1991,  PG-13)
The Addams Family
One of My faves my big happy family
46
Addams Family Values 1993,  PG-13)
Addams Family Values
It was GOOOD
47
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
One of my Faves
48
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
Luv it My fave where there Jessica Alba and Chris Evans
49
Smokin' Aces 2007,  R)
Smokin' Aces
It was really good
50
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
51
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
Love itttttttttttttttt
52
Shooter 2007,  R)
Shooter
Excellent movie Mark did a great job in here
53
The Lost Boys 1987,  R)
54
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
55
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
Luv Everything about this movie!!!!!!!!!!!
56
August Rush 2007,  PG)
August Rush
This movie is really good
57
30 Days of Night 2007,  R)
30 Days of Night
Nice movie luv the vampires, for been old they still act newborn, mayb therey can control themself, but the movie was pretty tight
58
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
This movie has been added to my favorite movies Is an amazing work of everything. I recomended 2 everyone

PS: Give the movie a change you'll love it
59
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
The movie was reallly goooooooooodddddd
60
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments