My Favorite Movies
| rachelgirl13's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 2 |
Grease 1978, PG) |
|
| 3 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 4 |
The Crow 1994, R) |
|
| 5 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 7 |
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986, R) |
|
| 8 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 9 |
Jackass: Number Two 2006, R) |
|
| 10 |
Jackass - The Movie 2002, R) |
|
| 11 |
It 1927, Unrated) |
|
| 12 |
A Christmas Story 1983, PG) |
|
| 13 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 14 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 15 |
Slumber Party Massacre II (Don't Let Go) 1987, R) |
|
| 16 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 17 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 18 |
Batman & Robin 1997, PG-13) |
|
| 19 |
Batman Forever 1995, PG-13) |
|
| 20 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 21 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 22 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 23 |
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991, PG-13) |
|
| 24 |
976-Evil 1989, R) |
|
| 25 |
Stephen King's Cat's Eye 1985, PG-13) |
|
| 26 |
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989, PG) |
|
| 27 |
Batman Returns 1992, PG-13) |



























