My Favorite Movies
| Rachbabeuk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Transporter 2 2005, PG-13) |
|
| 3 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 4 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 5 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 6 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 7 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 8 |
American Pie 1999, R) |
|
| 9 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 10 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 11 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 14 |
Saw 2004, R) |
|
| 15 |
Saw II 2005, R) |
|
| 16 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 17 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13) |
|
| 18 |
Old School 2003, R) |
|
| 19 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 21 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 22 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 23 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 24 |
Get Over It 2001, PG-13) |
|
| 25 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 26 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 27 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 28 |
The Faculty 1998, R) |
|
| 29 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 30 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 31 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 32 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 33 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 34 |
The Golden Compass 2007, PG-13) |


































