My Favorite Movies
Some of my favorite movies
| rach80mh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 2 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 3 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 4 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 5 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 6 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 7 |
National Treasure: Book of Secrets 2007, PG) |
|
| 8 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 9 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 16 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 20 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |




















