Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  racehorse260's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
6
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
7
Black Beauty 1994,  G)
8
Touching Wild Horses 2002,  PG)
9
School of Rock 2003,  PG-13)
10
Mean Girls 2004,  PG-13)
11
A Cinderella Story 2004,  PG)
12
Raise Your Voice 2004,  PG)
13
Cadet Kelly 2002,  Unrated)
14
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
15
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
16
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
17
Anastasia 1997,  G)
18
The Road to El Dorado 2000,  PG)
19
Sleepy Hollow 1999,  R)
20
Disturbia 2007,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
23
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
it was alright...I liked the ending after the credits. It was very touching.
24
The Princess Diaries 2001,  G)
25
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
26
Shrek 2001,  PG)
27
Shrek 2 2004,  PG)
28
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
WANT TO SEE!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments