My Favorite Movies
| rabbithole31's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 3 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 4 |
Gidget 1959, Unrated) |
|
| 5 |
Roman Holiday 1953, Unrated) |
|
| 6 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 8 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 9 |
One Fine Day 1996, PG) |
|
| 10 |
Seven Brides for Seven Brothers 1954, G) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 13 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 16 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 17 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 18 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 19 |
The Amityville Horror 1979, R) |
|
| 20 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 21 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 22 |
I Know What You Did Last Summer 1997, R) |
|
| 23 |
I Still Know What You Did Last Summer 1998, R) |
|
| 24 |
Newsies 1992, PG) |
|
| 25 |
Gidget Goes to Rome 1963, Unrated) |
|
| 26 |
Gidget Goes Hawaiian 1961, Unrated) |























