My Favorite Movies


  ra3ed's Rating My Rating
1
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
one of greatest movies ever...for sure was not like any other super heros and sci-fi movies,i like Christian Bale roles but not in this movie :S
"WHY SO SERIOUS? LET'S PUT A SMILE ON THAT FACE" the super star and the one who palyed his role more than great sure was Heath Ledger
this movie rocks !!
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
3
Braveheart 1995,  R)
4
Scarface 1983,  R)
5
Seven (Se7en) 1995,  R)
Seven (Se7en)
amaizing....!!
6
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
wonderful story...gr8 action and comedy
7
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
8
American History X 1998,  R)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Gladiator 2000,  R)
12
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
13
Training Day 2001,  R)
14
Troy 2004,  R)
15
If Only 2004,  PG-13)
If Only
loved it so much!!
16
The Departed 2006,  R)
17
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison)
wonderful
18
Wedding Crashers 2005,  R)
19
Domino 2005,  R)
Domino
amaizing movie
20
Good Will Hunting 1997,  R)
Good Will Hunting
u should watch it..really so good
21
Swordfish 2001,  R)
Swordfish
one of the greatest action movies ever
22
300 2007,  R)
300
i loved it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments