My Favorite Movies


  qwertr's Rating My Rating
1
Russian Ark 2002,  Unrated)
2
L'Eclisse 1962,  Unrated)
3
Casablanca 1942,  PG)
4
Before the Rain (Pred dozhdot) 1994,  Unrated)
5
Rocco e i suoi fratelli (Rocco and His Brothers) 1960,  Unrated)
6
Arven (The Inheritance) 2003,  Unrated)
7
The Godfather 1972,  R)
8
The Godfather, Part II 1974,  R)
9
Turtles Can Fly (Lakposhtha hâm parvaz mikonand) 2004,  PG-13)
10
The Godfather, Part III 1990,  R)
11
The Sound of Music 1965,  G)
12
A Simple Curve ,  Unrated)
13
The Color of Paradise 2000,  PG)
14
Kukushka (The Cuckoo) 2002,  PG-13)
15
Les Miserables 1998,  PG-13)
16
Fiddler on the Roof 1971,  G)
17
The Kite Runner 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments