My Favorite Movies
| queenqerenyah's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Love Jones 1997, R) |
|
| 2 |
The Five Heartbeats 1991, R) |
|
| 3 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 6 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 7 |
The Scorpion King 2002, PG-13) |
|
| 8 |
What's Love Got To Do With It? 1993, R) |
|
| 9 |
Poetic Justice 1993, R) |
|
| 10 |
Malcolm X 1992, PG) |
|
| 11 |
The Wiz 1978, G) |
|
| 12 |
Vampire in Brooklyn 1995, R) |
|
| 13 |
Madea's Family Reunion 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Why Do Fools Fall In Love 1998, R) |
|
| 15 |
The Ten Commandments 1923, Unrated) |
|
| 16 |
Set It Off 1996, R) |
|
| 17 |
Halloween 1978, R) |
|
| 18 |
Juice 1992, R) |
|
| 19 |
The Preacher's Wife 1996, PG) |
|
| 20 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 21 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 22 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 23 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 25 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 26 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 27 |
Predator 1987, R) |
|
| 28 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 29 |
The Prince of Egypt 1998, PG) |
|
| 30 |
Love and Basketball 2000, PG-13) |
|
| 31 |
Joseph - King of Dreams 2000, PG) |
|
| 32 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 33 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 34 |
Zulu 1964, PG) |

































