My Favorite Movies
| quazarchik's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 8 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 12 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 13 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 14 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 15 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 16 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 17 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 18 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Ghostbusters 1984, PG) |




















