My Favorite Movies
| qtlilG's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Departed 2006, R) |
|
| 2 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 4 |
Superbad 2007, R) |
|
| 5 |
Sin City 2005, R) |
|
| 6 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 7 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 8 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 12 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 14 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 16 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 19 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 20 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 21 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 22 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 25 |
Saw 2004, R) |
|
| 26 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 27 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 28 |
The Descent 2005, R) |




























