Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  pwm22's Rating My Rating
1
The Little Mermaid 1989,  G)
2
Creature from the Black Lagoon 1954,  Unrated)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
6
Reefer Madness - The Movie Musical 2004,  R)
7
Pretty Persuasion 2005,  R)
8
Babel 2006,  R)
9
The Talented Mr. Ripley 1999,  R)
10
Juno 2007,  PG-13)
11
Heathers 1988,  R)
12
The Dreamers 2003,  NC-17)
13
Sin City 2005,  R)
14
King Kong 2005,  PG-13)
15
King Kong 1933,  Unrated)
16
Spirited Away 2001,  PG)
17
Paprika 2006,  R)
18
Once 2007,  R)
19
Hairspray 2007,  PG)
20
Clueless 1995,  PG-13)
21
Ginger Snaps 2000,  R)
22
Otto; or Up with Dead People 2008,  Unrated)
23
Dance of the Dead 2008,  R)
24
Saved! 2003,  PG-13)
25
Bad Education (La Mala educación) 2004,  NC-17)
26
Heavenly Creatures 1994,  R)
27
Eastern Promises 2007,  R)
28
Green Street Hooligans 2005,  R)
29
Fargo 1996,  R)
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
32
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001,  R)
33
Y Tu Mamá También 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments