My Favorite Movies


  1. pweinh
  2. peggy

My vampire, sciencefiction, action & horror movies list

  pweinh's Rating My Rating
1
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
The Twilight Saga: Eclipse
this movie is the perfect tale, i can't wait untill Breaking Dawn
2
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
i wanna see it i cant wait
3
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
this is now my favorite movie but it needs a part 2 and i want to read the books to
4
The Last Airbender 2010,  PG)
The Last Airbender
this movie is best in 3D and it is the shit
5
Clash of the Titans 2010,  PG-13)
Clash of the Titans
this movie has the greatest visual effects
6
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief 2010,  PG)
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
its almost like Clash Of the Titans
7
Piranha 3-D 2010,  R)
8
Underworld 2003,  R)
Underworld
i lke this movie because this chick is a very strong an indepandent woman who was betrayed by her own people and she grew up with lies but she finds her man and goes one fithing for what she believes in
9
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
ilke this movie almost as much as the first one and micheal corvin"s body is to good to be true
10
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
X-Men Origins - Wolverine
This wone is romantic and sad
11
Dracula 2000 2000,  R)
Dracula 2000
He is the sexiest dracula ever but it"s such a shame he"s evil cause i won"t mind being his Queen
12
Hitman 2007,  R)
13
Constantine 2005,  R)
Constantine
Keanu Reeves is Hot
14
Van Helsing 2004,  PG-13)
15
X-Men 2000,  PG-13)
16
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
this one is sad
17
Death Race 2008,  R)
18
The Tattooist 2007,  R)
19
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
20
The Covenant 2006,  PG-13)
21
Queen of the Damned 2002,  R)
22
Doomsday 2008,  R)
Doomsday
horror and action in one is the best
23
Ghost Rider 2007,  PG-13)
24
The Fog 2005,  PG-13)
25
The Haunting 1999,  PG-13)
The Haunting
this is a very good ghost film and it"s very deep

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments