My Favorite Movies
Some of my favorites
| purplmoon780's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 4 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 5 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 6 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 7 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 8 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 9 |
How High 2001, R) |
|
| 10 |
Half Baked 1998, R) |
|
| 11 |
Last Holiday 2006, PG-13) |
|
| 12 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 13 |
Jeff Dunham: Spark of Insanity 2007, Unrated) |
|
| 14 |
Jeff Dunham: Arguing with Myself 2005, Unrated) |
|
| 15 |
50 First Dates 2004, PG-13) |















