My Favorite Movies


  puresona's Rating My Rating
1
Madagascar 2005,  PG)
2
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
3
Veer Zaara (Veer-Zaara) 2004,  Unrated)
4
Fanaa 2006,  Unrated)
5
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) 2003,  G)
6
Mohabbatein 2000,  PG)
7
Kal Ho Naa Ho 2003,  Unrated)
8
Lagaan - Once Upon a Time in India 2001,  PG)
9
Munna Bhai M.B.B.S. (Munnabhai M.B.B.S.) 2003,  Unrated)
10
No Entry 2005,  G)
11
Straight From the Heart (Hum Dil De Chuke Sanam) 1999,  Unrated)
12
36 China Town 2006,  Unrated)
13
Kuch Kuch Hota Hai 1998,  Unrated)
14
Main Hoon Na 2004,  G)
15
Home Alone 1990,  PG)
16
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
17
Home Alone 3 1997,  PG)
18
The Lion King 1994,  G)
19
Kuch Na Kaho 2003,  G)
20
Shrek 2001,  PG)
21
Shrek 2 2004,  PG)
22
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001,  PG)
23
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995,  G)
24
White Chicks 2004,  PG-13)
25
Ice Age 2002,  PG)
26
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
27
Daddy Day Care 2003,  PG)
28
The Haunted Mansion 2003,  PG)
29
Baghban 2003,  Unrated)
30
Dhoom 2004,  Unrated)
31
Dil Hai Tumhaara 2002,  G)
32
Mr. India 1987,  Unrated)
33
Taal 2000,  G)
34
Gremlins 1984,  PG)
35
Gremlins 2: The New Batch 1990,  PG-13)
36
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
37
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
38
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
39
Rush Hour 1998,  PG-13)
40
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
41
Shark Tale 2004,  PG)
42
War of the Worlds 2005,  PG-13)
43
Sister Act 1992,  PG)
44
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
45
Stuart Little 1999,  PG)
46
Stuart Little 2 2002,  PG)
47
Antz 1998,  PG)
48
Matilda 1996,  PG)
49
Tom and Jerry 2004,  Unrated)
50
The Nutty Professor 1963,  Unrated)
51
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
52
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
53
Speed 1994,  R)
54
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
55
Blue Streak 1999,  PG-13)
56
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
57
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
58
Jackie Chan Adventures - The Search For The Talisman 2000,  Unrated)
59
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
60
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments