My Favorite Movies
| purelypunk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 5 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 9 |
A Goofy Movie 1995, G) |
|
| 10 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 11 |
The Land Before Time 1988, G) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 14 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 15 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 17 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 18 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 19 |
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004, R) |



















