My Favorite Movies
| puredarkstar's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Crystal 1982, PG) |
|
| 2 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 3 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 4 |
Spawn 1997, PG-13) |
|
| 5 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 6 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 7 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 8 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 9 |
Silent Hill 2006, R) |
|
| 10 |
Bleach: Memories of Nobody 2006, Unrated) |
|
| 11 |
Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni (Neon Genesis Evangelion: The End of Eva 1997, Unrated) |
|
| 12 |
Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Shito shinsei (Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth) 1997, Unrated) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 15 |
American Psycho 2000, R) |
|
| 16 |
Psycho 1998, R) |















