My Favorite Movies
| punzle's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 5 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 6 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 7 |
Jarhead 2005, R) |
|
| 8 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 9 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Ned Kelly 2004, R) |
|
| 11 |
Hidalgo 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 15 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 17 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Troy 2004, R) |
|
| 19 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 20 |
Be Cool 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Get Shorty 1995, R) |
|
| 22 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 23 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 24 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 25 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 26 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 27 |
A League of Their Own 1992, PG) |
|
| 28 |
The Land Before Time II: The Great Valley Adventure 1994, G) |




























