My Favorite Movies


  punkrockerdz's Rating My Rating
1
Aladdin 1992,  G)
Aladdin
Ahh, I miss the days I could watch this every other day...
2
Babar - King Of The Elephants 1999,  G)
Babar - King Of The Elephants
HEY haven't seen this since i was really little....ahh memories
3
300 2007,  R)
300
I only give 5 stars to movies I can watch over and over. Great story. Although the beginning and ending aren't the best parts of the movie, the main part is without a doubt the best.
4
Full Metal Jacket 1987,  R)
5
The Lion King 1994,  G)
6
Gladiator 2000,  R)
7
Giant 1956,  G)
8
The Goonies 1985,  PG)
9
Finding Nemo 2003,  G)
10
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
11
The Shining 1980,  R)
12
Dr. No 1962,  PG)
13
An American Tail - Fievel Goes West 1991,  G)
14
A Charlie Brown Christmas 1965,  Unrated)
15
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
16
Sin City 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments