Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  punkgothg's Rating My Rating
1
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
i love love this movie wes bentley looks really hot on it
2
Hellboy 2004,  PG-13)
Hellboy
i loved ron pealmans acting on this it was gr8
3
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
this movie was gr8 i loved it as well as number 1 they r both good
4
Soul Survivors 2001,  R)
Soul Survivors
i loved love this move as well wes bently bein on it and him hot and all it had a gr8 story 2 it
5
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
6
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
loved it mate loved it
7
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
love it did you know johnny depp copied marilyn manson to be this dude ? very cool
8
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
9
Secret Window 2004,  PG-13)
Secret Window
ok johnny depp .... losing his mind i mean if there were 2 johnny i mean i would have a party mate cuz they both would b mine
10
Cry-Baby 1990,  PG-13)
Cry-Baby
this 1 was odd
11
From Hell 2001,  R)
From Hell
(sings) i love it
12
Chocolat 2000,  PG-13)
13
Benny & Joon 1993,  PG)
Benny & Joon
i loved johnny depps acting in this it was really good i thought
14
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
crap i like the old 1s
15
Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein 1999,  PG)
16
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 1984,  Unrated)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
i love, love ,love this movie i just about know every word
18
Addams Family Values 1993,  PG-13)
Addams Family Values
oh my god its hard ta get this movie outta ur head its sick man
19
The Addams Family 1991,  PG-13)
20
Vampire Clan 2002,  R)
Vampire Clan
love it heaps man
21
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
seen it and love it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments