Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  punkgirl2458's Rating My Rating
1
17 Again 2009,  PG-13)
17 Again
LOVE IT! LOVE IT! LOVE IT! But i felt sorry for Zac, did he have 2 get slapped so many times????
2
The Derby Stallion 2005,  PG)
The Derby Stallion
best horseriding film ever!
3
Merlin's Apprentice 2006,  PG)
Merlin's Apprentice
1 of my fave movies!
4
Merlin 1998,  PG)
Merlin
to be honest, i dont know weather this 1 or the 2nd 1 is better, they r both exelent, another 1 of my all time faveeroute movies
5
Ice Princess 2005,  G)
Ice Princess
A Brill Comadey And a Sweet Romantic
6
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
Yours, Mine & Ours
A Brillient Piece of work
7
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
Different from the Original but up to date and a whole lot better
8
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
Herbie: Fully Loaded
A Brill Film Tht is Funny
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
totaly Fucking rocks man....plus Orlando is super cute with that bandana...hat...thing
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
awsome
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
12
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
The Mask of Zorro
a Brill Movie with Brill Actors and Actresses
13
The Legend of Zorro 2005,  PG)
The Legend of Zorro
Just as Good as the frist movie
14
The Parent Trap 1998,  PG)
The Parent Trap
Brill
15
A Little Princess 1995,  G)
16
The Secret Garden 1993,  PG)
17
Back to the Secret Garden 2000,  G)
18
Freaky Friday 1976,  G)
Freaky Friday
It's a good film for being so old
19
Flushed Away 2006,  PG)
Flushed Away
kwl
20
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
kwl
21
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice 1994,  PG-13)
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice
kwl
22
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole 1995,  Unrated)
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole
kwl
23
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose 2000,  PG-13)
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose
kwl
24
Cardcaptors - The Movie 2002,  G)
25
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card
Da Best!
26
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
wkd
27
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
rlly dark
28
X-Men 2000,  PG-13)
29
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
30
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
31
Sky High 2005,  PG)
32
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
33
American Pie 1999,  R)
American Pie
Brill
34
American Pie 2 2001,  R)
35
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
36
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
37
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
38
Digimon - The Movie 1999,  PG)
39
Pokemon - Destiny Deoxys 2005,  Unrated)
40
Pokemon - Jirachi Wish Maker 2004,  Unrated)
41
Pokemon - Mewtwo Returns 1997,  Unrated)
42
Pokemon - The Adventures in the Orange Islands 2002,  G)
43
Dragonheart 1986,  PG-13)
44
Dragonheart - A New Beginning 2000,  PG)
45
The Flintstones in Viva Rock Vegas 2000,  PG)
46
Bratz - Rock Angelz 2005,  Unrated)
47
Bratz - Diamondz 2006,  Unrated)
48
The Swan Princess 1994,  G)
49
Journey to the Center of the Earth 2008,  PG)
Journey to the Center of the Earth
Fab, i could watch this over & over again!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments