Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  puneet2013's Rating My Rating
1
50 First Dates 2004,  PG-13)
2
The Longest Yard 2005,  PG-13)
3
American Pie 1999,  R)
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
5
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
6
About a Boy 2002,  PG-13)
7
White Chicks 2004,  PG-13)
8
Gladiator 2000,  R)
9
Happy Feet 2006,  PG)
10
Scary Movie 2 2001,  R)
11
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
12
Scary Movie 2000,  R)
13
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
15
The Matrix 1999,  R)
16
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
19
Click 2006,  PG-13)
20
Armageddon 1998,  PG-13)
21
The Amityville Horror 2005,  R)
22
Pirates of Silicon Valley 1999,  Unrated)
23
Fight Club 1999,  R)
24
Powerpuff Girls - Twas the Fight Before Christmas 2003,  G)
25
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
26
Behind Enemy Lines II: Axis of Evil 2006,  R)
27
300 2007,  R)
28
The 300 Spartans 1962,  Unrated)
29
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
30
Black 2005,  Unrated)
31
Pride and Prejudice 2003,  PG)
32
King Kong 2005,  PG-13)
33
Men in Black II 2002,  PG-13)
34
Men in Black 1997,  PG-13)
35
Kal Ho Naa Ho 2003,  Unrated)
36
Dude Where's the Party 2003,  PG-13)
37
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001,  PG)
38
Sarkar 2005,  Unrated)
39
Omkara 2006,  Unrated)
40
Khosla Ka Ghosla 2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments