My Favorite Movies
| ptskykelly's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hysteria - The Def Leppard Story 2005, R) |
|
| 2 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 3 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Dreamer: Inspired by a True Story 2005, PG) |
|
| 6 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 10 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 11 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 12 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 13 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 14 |
Days of Thunder 1990, PG-13) |
|
| 15 |
Cocktail 1988, R) |
|
| 16 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |
|
| 17 |
St. Elmo's Fire 1985, PG-13) |
|
| 18 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 19 |
In the Weeds 2000, R) |
|
| 20 |
Grease 1978, PG) |
|
| 21 |
Riding in Cars with Boys 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Fast Times At Ridgemont High 1982, R) |
|
| 23 |
Say Anything... 1989, PG-13) |
|
| 24 |
Joe Dirt 2001, PG-13) |
|
| 25 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 26 |
Little Nicky 2000, PG-13) |


























