My Favorite Movies
| ptlump's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 2 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 3 |
The Healer 2001, R) |
|
| 4 |
Return to Me 2000, PG) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 8 |
Alien 1979, R) |
|
| 9 |
The Hunt for Red October 1990, PG) |
|
| 10 |
The Patriot 2000, R) |










