My Favorite Movies
| PsTDrFeelGood's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Something's Gotta Give 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Tommy Boy 1995, PG-13) |
|
| 5 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 6 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 7 |
The Mighty Ducks 1992, PG) |
|
| 8 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 9 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 10 |
Freaky Friday 2003, PG) |
|
| 11 |
D3: The Mighty Ducks 1996, PG) |
|
| 12 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 13 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 15 |
Gangs of New York 2002, R) |
|
| 16 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Coneheads 1993, PG) |
|
| 19 |
The Perfect Man 2005, PG) |
|
| 20 |
The Polar Express 2004, G) |
|
| 21 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 22 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 23 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001, R) |
|
| 24 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 25 |
What a Girl Wants 2003, PG) |
|
| 26 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 27 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 28 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 29 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 30 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 31 |
Gone in 60 Seconds 1974, PG) |
|
| 32 |
Payback 1999, R) |
|
| 33 |
Grease 1978, PG) |
|
| 34 |
Jumanji 1995, PG) |
|
| 35 |
Ali 2001, R) |
|
| 36 |
13 Ghosts 1960, Unrated) |
|
| 37 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 38 |
Are We There Yet? 2003, PG) |
|
| 39 |
Atlantis - The Lost Empire 2001, PG) |
|
| 40 |
My Girl 1991, PG) |
|
| 41 |
Something New 2006, PG-13) |
|
| 42 |
Batman & Robin 1997, PG-13) |
|
| 43 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 44 |
Me, Myself & Irene 2000, R) |
|
| 45 |
The Benchwarmers 2006, PG-13) |
|
| 46 |
Flightplan 2005, PG-13) |
|
| 47 |
Hide and Seek 2005, R) |
|
| 48 |
Catwoman 2004, PG-13) |
|
| 49 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 50 |
The Man in the Iron Mask 1998, PG-13) |
|
| 51 |
Mortal Kombat 1995, PG-13) |
|
| 52 |
The Neverending Story 1984, PG) |
|
| 53 |
White Noise 2005, PG-13) |
|
| 54 |
The Aviator 2004, PG-13) |






















































