Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  princessbust's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
The most romantic movie I have ever seen. I cried n cried.
2
Crank 2006,  R)
Crank
OMFG, Loved it loved it loved it. Action from start to finish. One of the best movies i have ever seen. It was action packed, funny, dramatic, emotional, well u get it , I bloody loved it. lol
3
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
One of the best Car movies. What a top job each of these actors did. Nad the fact that they recognised my dream car (elanor, shelbly mustang gt500) as the main car to boost was even better. Not to mention how cute Giovanni was lookin.
4
Wrong Turn 2003,  R)
Wrong Turn
I was on the edge of my seat the whole time, what a gr8 flick
5
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
Another on the edge horror. Well done.
6
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
Who doesnt like this film. How good does Brad Pitt look
7
Fear 1996,  R)
Fear
Mark is so hot in this film, u cant help but love to hate him
8
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
AWESOME. Who doesnt love Vin Diesel and not to mention Paul Walker. Gr8 movie
9
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
11
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
12
The Last of the Mohicans 1992,  R)
13
Bride of Chucky 1998,  R)
14
The Transporter 2002,  PG-13)
15
Transporter 2 2005,  PG-13)
16
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
17
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
18
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
19
Urban Legend 1998,  R)
20
The Pacifier 2005,  PG)
21
Pitch Black 2000,  R)
22
The Crow 1994,  R)
23
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
24
100 Girls 2000,  R)
25
Urban Legends: Final Cut 2000,  R)
26
Child's Play 3 1991,  R)
27
Seed Of Chucky 2004,  R)
28
Child's Play 2 1990,  R)
29
Gone in 60 Seconds 1974,  PG)
30
Child's Play 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments