My Favorite Movies
| pridelands's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 2 |
Duma 2005, PG) |
|
| 3 |
Pride 2004, Unrated) |
|
| 4 |
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998, G) |
|
| 5 |
A Tiger Walks 1964, Unrated) |
|
| 6 |
Prey 2007, R) |
|
| 7 |
Cat People 1982, R) |
|
| 8 |
The Wild 2006, G) |
|
| 9 |
Roar 1981, PG) |
|
| 10 |
Born Free 1965, PG) |
|
| 11 |
Napoleon & Samantha 1972, Unrated) |
|
| 12 |
Two Brothers 2004, PG) |
|
| 13 |
Africa: The Serengeti 1994, Unrated) |
|
| 14 |
White Lion 2010, PG) |













