Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Prickonastick's Rating My Rating
1
Snatch 2001,  R)
2
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
3
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
4
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
5
Monty Python's And Now for Something Completely Different 1971,  PG)
6
The Matrix 1999,  R)
7
Saw 2004,  R)
8
Saw II 2005,  R)
9
Saw III 2006,  R)
10
Sin City 2005,  R)
11
Cruel Intentions 1999,  R)
12
The 13th Warrior 1999,  R)
13
The Warrior 2001,  R)
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
16
Seven (Se7en) 1995,  R)
17
Back to the Future 1985,  PG)
18
Back to the Future Part II 1989,  PG)
19
Back to the Future Part III 1990,  PG)
20
Speed 1994,  R)
21
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
22
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
23
Demolition Man 1993,  R)
24
Blade 1998,  R)
25
Assassins 1995,  R)
26
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
27
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
28
Human Traffic 1999,  R)
29
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
30
Cradle 2 the Grave 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments