My Favorite Movies
| prettynpink10's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Without A Paddle 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 5 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 6 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 7 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 10 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 11 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 12 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 13 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 14 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 15 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Exorcism of Emily Rose 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Jumanji 1995, PG) |
|
| 19 |
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas 2001, PG) |
|
| 20 |
Cheaper by the Dozen 2003, PG) |
|
| 21 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 22 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 24 |
The Hitcher 2007, R) |
|
| 25 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 26 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 27 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 28 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 29 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 30 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 31 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 32 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 33 |
Saw II 2005, R) |
|
| 34 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 35 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 36 |
Semi-Pro 2008, R) |
|
| 37 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 38 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 39 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 40 |
Ghost Ship 2002, R) |








































