Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  prettylena1's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
this movie is deffinetly one of my fav mvies. i can still watch it over and over again without getting sick of it.
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
i thought it was really good!
i loved it!!
can't wait to see the third one!!
3
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
i just luv this movie!!! da little squirrel is sooooooo cute n funny!!!!
4
Stick It 2006,  PG)
Stick It
i really liked this movie!!
it was sooo funny!!!!
but still at the same time sad! :'(
5
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
serprizingly i really enjoyed this movie!
it was pretty good!
i luv it!!!!
6
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
this movie is soooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo funny!!!!!!
i love it!!!
7
Son in Law 1993,  PG-13)
8
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
this is a really funny movie. i love it.
9
Taxi 2004,  PG-13)
Taxi
THIS MOVIE IS SO FUNNY I LUVED IT!!!
10
The Road to El Dorado 2000,  PG)
The Road to El Dorado
i luv this movie!!!
it's really funny! i know i know it's a cartoon but it's really good!!!!
11
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
this movie is Hilarious.
can't waite to see it again.
12
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
really liked it!!! liked the dance moves and the music
! it was really good!!!!
13
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
this movie is really funny
i love this movie!!!!
14
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
i really liked this movie it was really funny.
15
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
i liked this movie. i also thought it was funny too.
16
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
this movie is funny!
i like it!!
17
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
18
Shark Tale 2004,  PG)
19
Ice Age 2002,  PG)
20
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
it was as good as the first 1!!!!!
i liked it!!!!
21
Just My Luck 2006,  PG-13)
22
Apocalypto 2006,  R)
23
License to Wed 2007,  PG-13)
License to Wed
i just love this movie!!!!
it's sooo funny!!!!!!
24
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
this was such a good movie
one of the best
i just love the songs

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments