Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  prettyjeny's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
i really love this movie
2
Step Up 2006,  PG-13)
3
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
4
Just Married 2003,  PG-13)
5
License to Wed 2007,  PG-13)
6
Cellular 2004,  PG-13)
Cellular
interesting movie...
7
Passenger 57 1992,  R)
8
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
9
1408 2007,  PG-13)
10
The Wedding Date 2005,  PG-13)
11
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
12
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
13
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
14
Rush Hour 1998,  PG-13)
15
Knocked Up 2007,  R)
16
The Princess Diaries 2001,  G)
17
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
18
Balls of Fury 2007,  PG-13)
Balls of Fury
a must see film...
19
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
20
Good Luck Chuck 2007,  R)
21
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
22
Because I Said So 2007,  PG-13)
23
300 2007,  R)
24
Ella Enchanted 2004,  PG)
25
Premonition 2007,  PG-13)
26
All In 2006,  PG-13)
27
Win A Date With Tad Hamilton! 2004,  PG-13)
28
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
29
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
30
The Mist 2007,  R)
The Mist
it was disappointing in the end
31
She's the Man 2006,  PG-13)
32
Aeon Flux 2005,  PG-13)
33
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
its a good movie,knd of scary too..
34
Redline 2007,  PG-13)
35
Next 2007,  PG-13)
Next
he knows what happens in about 2mins...
36
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
i cried in this movie..
37
I'll Be Home for Christmas 1998,  PG)
38
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
39
Center Stage 2000,  PG-13)
40
I Am Legend 2007,  PG-13)
41
The Girl Next Door 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments