Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  preludionoir's Rating My Rating
1
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
2
Frida 2002,  R)
3
The Butterfly Effect 2004,  R)
4
The Jacket 2005,  R)
5
Seven (Se7en) 1995,  R)
6
A Clockwork Orange 1971,  R)
7
White Oleander 2002,  PG-13)
8
Hedwig and the Angry Inch 2001,  R)
9
The Others 2001,  PG-13)
10
The Passion of the Christ 2004,  R)
11
Gia 1998,  R)
12
The Piano 1993,  R)
13
Fight Club 1999,  R)
14
Braveheart 1995,  R)
15
Gladiator 2000,  R)
16
Sin City 2005,  R)
17
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
18
The Dreamers 2003,  NC-17)
19
Freaks 1932,  Unrated)
20
The Virgin Suicides 1999,  R)
21
Girl, Interrupted 1999,  R)
22
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
23
War of the Worlds 2005,  PG-13)
24
Head in the Clouds 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments