Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  preeti5959's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) 2003,  G)
4
Mujhse Dosti Karoge 2002,  Unrated)
5
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
6
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
7
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
8
Kuch Na Kaho 2003,  G)
9
Mulan 1998,  G)
10
Dhoom 2004,  Unrated)
11
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006,  Unrated)
12
Don 2006,  Unrated)
13
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001,  PG)
14
Hum Tum 2004,  Unrated)
15
Straight From the Heart (Hum Dil De Chuke Sanam) 1999,  Unrated)
16
Free Willy 2: The Adventure Home 1995,  PG)
17
Lilo & Stitch 2003,  G)
18
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
19
Stitch! The Movie 2003,  G)
20
Beauty And The Beast - Belle's Magical World 2003,  G)
21
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas 1998,  G)
22
Pocahontas 1996,  G)
23
Pocahontas II - Journey to a New World 1998,  Unrated)
24
High School Musical 2006,  G)
25
High School Musical 2 2007,  G)
26
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
27
Matilda 1996,  PG)
28
Ella Enchanted 2004,  PG)
29
Mission Impossible 1996,  PG-13)
30
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
31
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
32
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
33
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
34
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
35
Final Destination 2000,  R)
36
Final Destination 2 2003,  R)
37
Final Destination 3 2006,  R)
38
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments