My Favorite Movies
| prathersteven's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 4 |
Versus 2000, R) |
|
| 5 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 6 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 9 |
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Buffy the Vampire Slayer 1992, PG-13) |
|
| 11 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 12 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 13 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Superman 1978, PG) |
|
| 15 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Superman II: The Richard Donner Cut 2006, PG) |
|
| 17 |
V for Vendetta 2006, R) |

















