My Favorite Movies
| ppobias's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 2 |
Home Alone 3 1997, PG) |
|
| 3 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 4 |
Home Alone 4 2002, Unrated) |
|
| 5 |
Baby's Day Out 1994, PG) |
|
| 6 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 7 |
Rambo (Rambo IV) 2008, R) |
|
| 8 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 9 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 12 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 13 |
Cloudy With a Chance of Meatballs 2009, PG) |
|
| 14 |
All About Steve 2009, PG-13) |














