My Favorite Movies
| powercioccio's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 3 |
The Fly 1986, R) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 6 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 7 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 8 |
Alien 1979, R) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Brazil 1985, R) |
|
| 11 |
Aliens 1986, R) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Porco Rosso (Kurenai no buta) 1992, PG) |














