My Favorite Movies


  posponygirl's Rating My Rating
1
The Outsiders 1983,  PG)
The Outsiders
could watch it every day
2
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
mmmmmm!
3
Tombstone 1993,  R)
Tombstone
You're a Daisy if you do
4
The Notorious Bettie Page 2005,  R)
The Notorious Bettie Page
2 Hot!!!
5
Thelma & Louise 1991,  R)
Thelma & Louise
This is me and my Best Friend all the way!!
6
Heathers 1988,  R)
Heathers
Every girl falls for that bad boy that totally fucks up your life! Dont get mad get even!!
7
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
Million Dollar Baby
I balled like a teeney weeney baby!! I never cry at movies!! NEVER!
8
Romy and Michele's High School Reunion 1997,  R)
Romy and Michele's High School Reunion
Again me and my Best Friend we are too corney!
9
The Dark Crystal 1982,  PG)
The Dark Crystal
Havent seen it since i was a kid but i would like to i thought it was the coolest!! tee hee!
10
Alexander 2004,  R)
Alexander
My boyfriend hates it! Dont know what it is that i like about it so much. Just do!
11
Rockabilly Vampire (Burnin' Love) 1996,  Unrated)
12
Untraceable 2008,  R)
Untraceable
huge dian lane and thriller fan so loved it
13
Tamara 2005,  R)
14
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments