My Favorite Movies
| poriapd's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saw III 2006, R) |
|
| 2 |
Saw II 2005, R) |
|
| 3 |
Saw 2004, R) |
|
| 4 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 7 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 8 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 9 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 10 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Departed 2006, R) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 13 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Gia 1998, R) |
|
| 15 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Kate & Leopold 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Casablanca 1942, PG) |


















