My Favorite Movies
| poppaproductions's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 3 |
The Hurricane 1999, R) |
|
| 4 |
Friday 1995, R) |
|
| 5 |
Ali 2001, R) |
|
| 6 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Barbershop 2002, PG-13) |
|
| 8 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 9 |
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003, R) |
|
| 10 |
Thriller - A Cruel Picture (Thriller - en grym film) (Hooker's Revenge) (They Call Her One Eye) 1974, R) |
|
| 11 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 13 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 14 |
Apocalypto 2006, R) |














