My Favorite Movies


  poonamlal555's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
was a good 1
2
The Lord of the Rings 1978,  PG)
3
Bring It On 2000,  PG-13)
4
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
waa good dance movie...
5
The Departed 2006,  R)
6
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
7
The Matrix Reloaded 2003,  R)
8
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
9
Anaconda 1997,  PG-13)
Anaconda
hate shakes..but liked the movie...
10
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
ohh sexi vin n paul....was a good 1 too..
11
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
12
Rocky 1976,  PG)
Rocky
one of the best actor on hollywood.....
13
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
fav movie ....liked alot...
14
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
was the best MOVIE ever....luv it...
15
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
another superhit movie...
16
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
adam is the best comdeian..
17
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
the bros...this was awesome ...
18
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
haha...was good one...
19
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
ohh the HOT man..those cars.movie was gr8 too..
20
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
was interesting 1...like it...
21
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
ohh...this was scary....is a good movie..thoug
22
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
i love this 1 too...plus its adam have to..haha...
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
johnny..the funni 1.. n orlando.the hot 1...good movie...
24
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
good actors n good movie...
25
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
had to be an awesome movie..coz actors r good...loved it..
26
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
have like this 1...duhh im from FIJI ISLANDS where the movie was made..lolz
27
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
chan is the fastest fighter i have seen...liked it
28
Click 2006,  PG-13)
29
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
30
Deep Blue Sea 1999,  R)
31
Honey 2003,  PG-13)
32
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
33
Quantum of Solace 2008,  PG-13)
34
Role Models 2008,  R)
35
Zack and Miri Make a Porno 2008,  R)
36
Push 2009,  PG-13)
37
Slumdog Millionaire 2008,  R)
38
Taken 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments