My Favorite Movies


  POOKYJOOKY's Rating My Rating
1
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
i LOVE BASKETBALL!!!
2
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
my most favorite movie!!!!!!!!!!!!!!
3
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
Gridiron Gang
lovd it!!!!!!!
4
ATL 2006,  PG-13)
ATL
great!!!!!!!!
5
Freedom Writers 2007,  PG-13)
Freedom Writers
dis movie iz so good!!!
6
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
great movie. a little sad.
7
Roll Bounce 2005,  PG-13)
Roll Bounce
great movie. and bowwow is sooo cute!!
8
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
good basketball fundamentals
9
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
great dance moves! i learned some.
10
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
one of my favorites
11
Waist Deep 2006,  R)
Waist Deep
great!!!
12
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
this is one of my favorites
13
Honey 2003,  PG-13)
Honey
creative with the little kids in the end.
14
Jump In! 2007,  Unrated)
Jump In!
double dutch is soooo fun!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments