My Favorite Movies
| polythene's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The United States of Leland 2002, R) |
|
| 2 |
Harold and Maude 1971, PG) |
|
| 3 |
The Heart Is Deceitful Above All Things 2004, R) |
|
| 4 |
Mockingbird Don't Sing 2002, Unrated) |
|
| 5 |
The Ballad of Jack and Rose 2004, R) |
|
| 6 |
Mysterious Skin 2004, NC-17) |
|
| 7 |
White Oleander 2002, PG-13) |
|
| 8 |
Speak 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo 1982, R) |
|
| 10 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 11 |
Elephant 2003, R) |
|
| 12 |
My Life Without Me 2003, R) |
|
| 13 |
Prozac Nation 2005, R) |













