My Favorite Movies
| polidragonfly's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Woman on Top 2000, R) |
|
| 2 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 3 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 4 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 5 |
Somewhere in Time 1980, PG) |
|
| 6 |
The Sword in the Stone 1963, G) |
|
| 7 |
Il Postino (The Postman) 1994, PG) |
|
| 8 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 9 |
The Parent Trap 1998, PG) |
|
| 10 |
Wild America 1997, PG) |
|
| 11 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Dragonfly 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Along Came Polly 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Jungle 2 Jungle 1997, PG) |
|
| 16 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 17 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 18 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 19 |
The Terminal 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Grease 1978, PG) |
|
| 21 |
French Kiss 1995, PG-13) |
|
| 22 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 23 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 24 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 25 |
Nanny McPhee 2006, PG) |
|
| 26 |
Father of the Bride 1991, PG) |
|
| 27 |
Open Season 2006, PG) |


























