My Favorite Movies


  pokeatmyiris's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
The Science of Sleep 2006,  R)
3
Magnolia 1999,  R)
4
Vanilla Sky 2001,  R)
5
Closer 2004,  R)
6
Pulp Fiction 1994,  R)
7
The Truman Show 1998,  PG)
8
Trainspotting 1996,  R)
9
Stay 2005,  R)
10
Snatch 2001,  R)
11
The Shawshank Redemption 1994,  R)
12
Reservoir Dogs 1992,  R)
13
Primal Fear 1996,  R)
14
The Pianist 2002,  R)
15
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
16
Memento 2000,  R)
17
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
18
The Jacket 2005,  R)
19
It's All Gone Pete Tong 2004,  R)
20
Grindhouse 2007,  R)
21
The Green Mile 1999,  R)
22
Garden State 2004,  R)
23
Forrest Gump 1994,  PG-13)
24
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
25
Death Proof 2007,  R)
26
Control 2007,  R)
27
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
28
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
29
The Butterfly Effect 2004,  R)
30
Blindness 2008,  R)
31
Ben X 2007,  Unrated)
32
Being John Malkovich 1999,  R)
33
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
34
The Aviator 2004,  PG-13)
35
American History X 1998,  R)
36
American Beauty 1999,  R)
37
Donnie Darko 2001,  R)
38
Sin City 2005,  R)
39
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
40
Vicky Cristina Barcelona 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments