My Favorite Movies


  poetrylover666's Rating My Rating
1
Saw II 2005,  R)
Saw II
It was a good movie!
2
Saw III 2006,  R)
Saw III
I loved it!
3
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
It was ok!
4
Hostel 2006,  R)
Hostel
It was so freakin scary, I nearly peed my pants!
5
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
It was also so great, this one I nearly crapped my pants.
6
The Craft 1996,  R)
The Craft
I love witch craft it so great!
7
Freddy vs. Jason 2003,  R)
Freddy vs. Jason
It was ok.
8
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
It was cute!
9
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
I love nicholas cage.
10
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
It looks Cool!
11
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
The guyz are so hott!
12
Blue Collar Comedy Tour: The Movie 2003,  PG-13)
Blue Collar Comedy Tour: The Movie
I almost peed my pants form laughing so hard.
13
Blue Collar Comedy Tour Rides Again 2004,  Unrated)
Blue Collar Comedy Tour Rides Again
FUNNY!
14
Blue Collar Comedy Tour: One for the Road 2006,  Unrated)
Blue Collar Comedy Tour: One for the Road
FUNNY
15
Labyrinth 1986,  PG)
Labyrinth
Its so cool how they made this.
16
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
Dances With Wolves
It was ok!
17
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
It was so sad aat the end!
18
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
I love johnny depp.
19
Benny & Joon 1993,  PG)
Benny & Joon
I still like johnny depp.
20
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
Bruce willis is awsome in this.
21
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
It was cool!
22
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
It was cool.
23
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
It was cool.
24
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child
It was cool.
25
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge
It was cool.
26
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
So great
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
It was so freaking awsome.
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
The second one is better!
29
Blade 1998,  R)
Blade
It was ok.
30
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
Better than all of them.
31
Blade II 2002,  R)
Blade II
It was ok.
32
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
Gridiron Gang
This movie is so cool and I love football and the rock.
33
Michael 1996,  PG)
Michael
John travolta is so good.
34
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
It was Hilarious.
35
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous
It was better thatn the first one.
36
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
Miss Congeniality
It was ok.
37
Raise Your Voice 2004,  PG)
38
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Its so sad.
39
Wrong Turn 2003,  R)
Wrong Turn
I loved it.
40
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Cush is so cool!
41
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
Jack jack is so cute!
42
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
Loved it.
43
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
I loved it! So cute.
44
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
Cute.
45
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
So great!
46
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
So great.
47
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Loved it, it is so funny!
48
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
I loved it!
49
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
I love it so much!
50
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
One word
H-I-L-A-R-I-O-U-S
51
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I loved it!
52
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
Such a sad but great action movie!
53
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
i loved it too.
54
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
It was mighty good.
55
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Good!
56
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
Jack black is funny!
57
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
Its cool!
58
American Pie 1999,  R)
American Pie
Its cool!
59
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
First one is better.
60
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Linsay lohan is a skank. but the movie was funny.
61
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Ok!
62
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Looks good.
63
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Good action film!
64
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
Funny!
65
Step Up 2006,  PG-13)
66
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
67
Click 2006,  PG-13)
68
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
So great!
69
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
John Cena is so hott. It was a great movie.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments