My Favorite Movies


  poe449's Rating My Rating
1
Imagine: John Lennon 1988,  R)
2
Bad Education (La Mala educación) 2004,  NC-17)
3
Y Tu Mamá También 2001,  R)
4
Big Fish 2004,  PG-13)
5
My Life in Pink (Ma Vie en Rose) 1997,  R)
6
8 Women (8 Femmes) 2002,  R)
7
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
8
Donnie Darko 2001,  R)
9
Velvet Goldmine 1998,  R)
10
Fame 1980,  R)
11
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
12
Brokeback Mountain 2005,  R)
13
Lost In Translation 2003,  R)
14
A Home at the End of the World 2004,  R)
15
The Hours 2002,  PG-13)
16
Almost Famous 2000,  R)
17
I Heart Huckabees 2004,  R)
18
The Princess Bride 1987,  PG)
19
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
20
Hedwig and the Angry Inch 2001,  R)
21
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
22
The Rose 1979,  R)
23
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
24
Serial Mom 1994,  R)
25
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991,  PG-13)
26
She-Devil 1989,  PG-13)
27
Mean Girls 2004,  PG-13)
28
Alice (2007) 2010,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments