My Favorite Movies
Quest for Fire
| poasiejoamie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Map of the Human Heart 1993, R) |
|
| 2 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 3 |
Atanarjuat: The Fast Runner 2002, R) |
|
| 4 |
The White Dawn 2004, PG) |
|
| 5 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 6 |
Quest for Fire 1982, R) |
|
| 7 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 8 |
Conan the Barbarian 1982, R) |
|
| 9 |
Conan the Destroyer 1984, PG) |
|
| 10 |
Mask 1985, PG-13) |
|
| 11 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 12 |
The Snow Walker 2003, PG) |
|
| 13 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 14 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 15 |
The Last Mimzy 2007, PG) |
|
| 16 |
Nanook of the North 1922, Unrated) |
















