My Favorite Movies
The best of the best, the creme de la creme, the ones I will watch over and over and OVER again.
| pmtins's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 3 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 4 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 5 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 6 |
Darkman 1990, R) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 9 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 10 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 11 |
Grindhouse 2007, R) |











