My Favorite Movies


  plopez6801's Rating My Rating
1
Frailty 2002,  R)
Frailty
This is the best movie EVER made!!! i love love love love it
2
The Shawshank Redemption 1994,  R)
3
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
5 stars plus alot more. i love it
4
Practical Magic 1998,  PG-13)
5
Cars 2006,  G)
6
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
7
Purple Rain 1984,  R)
8
The Color Purple 1985,  PG-13)
9
Like Water for Chocolate (Como Agua para Chocolate) 1993,  R)
10
American Me 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments